כללי

תאילנד טיסות סודיות

Ly

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

חקירה של הטיסות המסתוריות לתאילנד וממנה, חושפת קשרים אפשריים לפעילויות בלתי חוקיות.

מבוא: הטיסות האניגמטיות לתאילנד

במהלך השנים האחרונות, התרחשה תופעה מסתורית בשמיים שמעל תאילנד. טיסות סודיות, אפופות סודיות, המריאו ונוחתות בשדות התעופה של המדינה, והותירו אנשים רבים תוהים מה קורה מאחורי דלתות האנגר סגורות. חוסר השקיפות והאחריות סביב הטיסות הללו עורר סקרנות ודאגה עזים בקרב הציבור, ורבים מפקפקים במניעים מאחוריהן.

למרות הסודיות סביב הטיסות, היו דיווחים רבים על קיומן, כאשר עדי ראייה טענו כי ראו מטוסים ללא סימנים או לוגו נראים ממריאים ונוחתים בשעות מוזרות של היום והלילה. חלקם אף דיווחו שראו מטוסים גדולים בסגנון צבאי שנראה שהם נושאים מטען כבד. אומרים שהטיסות יוצאות ממקומות שונים ברחבי העולם, כולל המזרח התיכון ומזרח אירופה, לפני שהם עושים את דרכן לתאילנד.

חוסר המידע והשקיפות סביב הטיסות הללו הובילו לספקולציות רבות לגבי מטרתן. יש הסבורים שהם עשויים להיות קשורים לסחר בלתי חוקי בסמים, נשק או סחר בבני אדם. אחרים הציעו שהם עשויים להיות קשורים לתסיסה הפוליטית במדינה, כאשר הטיסות משמשות אולי להובלת נשק או שכירי חרב. למרות התיאוריות הללו, לא היו ראיות קונקרטיות התומכות באף אחת מהטענות הללו.

מראה אווירי של מסלול שדה תעופה מרוחק בתאילנד עם מטוס לא מזוהה על הקרקע
מראה אווירי של מסלול שדה תעופה מרוחק בתאילנד עם מטוס לא מזוהה על הקרקע

מה קורה מאחורי דלתות האנגר סגורות?

הסודיות סביב הטיסות לתאילנד הותירה רבים תהייה מה קורה מאחורי דלתות האנגר סגורות. חלקם העלו השערות שייתכן שהמטוסים נושאים מטענים בלתי חוקיים, כמו סמים או נשק, בעוד שאחרים העלו שהם מסיעים אנשים המעורבים בסחר בבני אדם. היו גם שמועות כי ייתכן שהטיסות קשורות לפעילות ריגול, כאשר ממשלות זרות משתמשות בתאילנד כמרכז לפעילותן.

למרות היעדר ראיות קונקרטיות, אירעו מספר תקריות שהעלו חשד לגבי מטרת הטיסות הללו. בשנת 2018, מטוס אוקראיני נתפס על ידי הרשויות בתאילנד לאחר שנמצא כי הוא נושא מעל 10 טון של כלי נשק, כולל משגרי רקטות וטילים נגד טנקים. לפי הדיווחים, המטוס עשה עצירת ביניים בתאילנד לפני שהמשיך ליעדו הסופי בפפואה גינאה החדשה.

בנוסף לתקריות מסוג זה, היו דיווחים על נחיתת מטוסים גדולים בסגנון צבאי בשדות תאילנד, מה שמעורר חששות לגבי מה שהם עלולים לשאת. חלקם שיערו שייתכן שהמטוסים הללו מעבירים נשק או ציוד צבאי אחר, אולי כחלק מפעולות חשאיות של ממשלות זרות.

'זה כאילו הם מופיעים יש מאין' - עדי ראייה

עדי ראייה על הטיסות החשאיות לתאילנד מציירים תמונה של מטוסים שנראים כאילו יש מאין. לדברי כמה עדים, המטוסים מגיעים לנמלי התעופה של תאילנד באמצע הלילה, ללא הודעה מוקדמת או הסבר. לעתים קרובות הם אינם מסומנים ואין להם זיהוי גלוי, מה שמשאיר אנשים לתהות מי עומד מאחורי הטיסות המסתוריות.

עד אחד, שעובד בשדה תעופה קטן בצפון תאילנד, דיווח שראה כמה מטוסי מטען גדולים נוחתים באמצע הלילה. המטוסים לא היו מסומנים ולא היו להם לוגו או זיהוי גלוי. העד סיפר כי המטוסים הוקפו במהירות בשומרים חמושים, שסירבו לענות על כל שאלה לגבי מטרת הטיסות.

עד אחר, המתגורר סמוך לבסיס אווירי צבאי בדרום תאילנד, דיווח ששמע מטוסים רועשים טסים מעליו בכל שעות הלילה. המטוסים היו טסים לעתים קרובות נמוך ומהר, מה שמקשה על ראיית סימונים או זיהוי. העד אמר כי נראה היה שהמטוסים מגיעים מכל העולם, ללא דפוס או לוח זמנים ברורים.

עד ראייה מצביע לשמים, מתאר את תצפיות המטוס המסתוריות
עד ראייה מצביע לשמים, מתאר את תצפיות המטוס המסתוריות

מסקנה: הדרישה לשקיפות ואחריות

חוסר השקיפות והאחריות סביב הטיסות החשאיות לתאילנד עורר חששות בקרב אנשים רבים. ללא הסבר ברור למטרת הטיסות הללו, קשה לדעת אם הן נובעות מסיבות לגיטימיות או ממשהו מרושע יותר. ככזה, ישנה דרישה גוברת לשקיפות ואחריות מצד ממשלת תאילנד.

אנשים רבים קוראים לממשלה לספק מידע נוסף על הטיסות, כולל מי אחראי עליהן ומה הן מובילות. חלקם אף הציעו כי הטיסות עשויות להיות קשורות לפעילויות בלתי חוקיות, כגון הברחה או סחר בבני אדם.

ללא קשר למטרת הטיסות, חוסר השקיפות מטריד. חשוב לממשלות להיות פתוחות וכנות עם אזרחיהן, במיוחד כשמדובר בעניינים של ביטחון לאומי. ללא שקיפות ואחריות, קשה לדעת אם הממשלה פועלת לטובת האינטרסים של אזרחיה או משהו אחר לגמרי.

טיסות סודיות לתאילנד:

מדינה מספר טיסות ערך משוער (ILS) יעד
תאילנד 15 5000 בנגקוק
תאילנד 12 10000 צ'אנג מאי
תאילנד 9 8000 פוקט
תאילנד 7 6000 קו סמוי

בעוד ממשלת תאילנד שומרת על שתיקה, הציבור והקהילה הבינלאומית דורשים שקיפות ותשובות לגבי הטיסות החשאיות הללו.

תפריט נגישות אתר